Gözler Muğla’da CHP sahada

31 Mart yerel seçimlerinin heyecanla geçmesinin beklendiği Muğla’da Cumhuriyet Halk Partisi start vererek sahaya indi. Aday belirleme sürecinde uzun süre belirsizliklerin yaşandığı CHP’de seçim koordinasyon merkezinin açılışında rant odaklı mesajlar dikkat çekti. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, binlerce kişinin katıldığı törende, kendisini tekrar belediye başkan adayı olarak gösteren CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e ve parti üst yönetimine, milletvekillerine de teşekkür etti.

“RANTA TESLİM EDECEK ADAMLAR DEĞİLİZ”

Seçimlerde katılan diğer adaylara başarılar dileyen Fethiye Belediye Başkanı Karaca, konuşmasının devamında; “31 Mart’a kadar kalan yaklaşık 1.5 aylık dönemde CHP örgütü olarak çok çalışacağız ve rekor bir oyla seçileceğiz. 2019 seçimlerini ittifaksız biçimde ve CHP’nin oylarında çok büyük bir artış sağlayarak kazanmıştık.

O dönem ittifaksız girdiğimiz seçimde Fethiye’de oylarımızı % 86 oranında artırmıştık. Yine bugün burada çeşitli partilerin temsilcilerinin ve gönüldaşlarının katılımından anlıyoruz ki, Fethiye’nin ittifakı burada zaten kurulmuş. Sizlerin hizmetinizde olmak, iş yapmak, projeler üretmek, bunları uygulamak bizleri asla yormuyor. 5 yıllık süreç boyunca beni bunlar hiç yormadı. Ama hiç akla gelmeyecek komplolar, iftiralar ve karalama kampanyaları bizi üzüyor. Beni üzen insanlar, kumpas kuranlar ve iftira atanlar oldu. Ben sizleri hiç yanıltmadım.

Her adaylığımda önemli oy oranlarına ulaştım. Şimdi de yeni bir rekora hazır olun. Asla rehavete kapılmayacağız. Sosyal belediyeciliğin gereği neyse onu da yapmaya devam ettik. Bizler Fethiye’yi kurda kuşa, ranta teslim edecek adamlar değiliz” ifadelerine yer verdi.

AHMET ARAS “HIRSIZLIK VE YOLSUZLUK YAPMAYACAĞIZ”

Bodrum Belediye Başkanı ve CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras ise konuşmasında, “Fethiye’de kürsüye ilk defa çıkıyorum. Babam Bodrum’da hem çiftçi, hem de esnaftır. 3 dönem de muhtarlık yapmıştı. Ben Harp Okulu’ndan mezun olduktan sonra 21 yıl boyunca Anadolu’nun her köşesinde ordumuza onurla ve gururla hizmet ettim. Sonra baba ocağına döndüm ve 2019 yılında Bodrum Belediye Başkanı seçildim. Allah’ın izniyle alnımız açık, başımız dik. Aynı Alim Karaca başkanımız gibi bizim de kimseye 5 kuruş borcumuz yok. Beş yıldır halkımıza gururla hizmet ettik. Muğla Büyükşehir Belediyesi 2014 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Osman Gürün başkanımız bu zamana kadar üstüne düşen ne varsa yaptı. Kendisine sonsuz teşekkür ediyorum. Artık çalışma ve halkımıza hizmet etme sırası bizde. Asla hırsızlık ve yolsuzluk yapmayacağız. Halkın bir kuruşunu israf etmeyeceğiz. Doğamıza, kıyılarımıza ve ormanlarımıza sahip çıkacağız” şeklinde konuştu.

KİMLER KATILDI

Fethiye Belediye Başkanı ve Adayı Alim Karaca koordinasyon merkezi açılışına, Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Eski DGM Başsavcısı Milletvekili Ömer Süha Aldan, Cumhur Yaka, Burak Erbay, CHP Yüksek Disiplin Kurulu üyesi Remzi Kazmaz ile Milletvekili Gizem Özcan gibi isimlerinde yer alması dikkat çekti.

Murat Sökdü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x