Ümit Davala’dan Fernando Muslera vurgusu! ’13 senedir Galatasaray kalesini koruyor’

Galatasaray’ın eski futbolcusu ve antrenörü Ümit Davala, Sparta Prag galibiyetinin ardından değerlendirmelerde bulundu. İlk yarı performansını yetersiz bulan Ümit Davala, “İlk yarı Galatasaray’dan herkes daha iyi bir oyun bekliyordu. Galatasaray kopuk kopuk oynadı. Sparta Prag’ın ilk yarıda üç şutu vardı” dedi.

İyi oynanmayan maçlarda da kazanmanın önemli olduğunu belirten Ümit Davala, “Galatasaray uzun toplarla gol aradı ama bu Galatasaray’ın oyunu değildi. Ancak önemli olan bu maçı kazanmaktı. 3 puan son dakikada geldi. Fakat Prag’da oynanacak rövanş öncesinde kesinlikle güzel ve avantajlı bir sonuç” ifadelerini kullandı.

Barış Alper Yılmaz’ın performansına dikkat çeken Ümit Davala, “Barış Alper Yılmaz üstüne koyarak devam ediyor. Her maça etki ediyor. Yine iyi bir performans gösterdi. Avrupa yolu açık. Avrupa kulüplerinin dikkatini çekiyor” diye konuştu.

Fernando Muslera’nın son dakikadaki kurtarışına ayrı bir parantez açan Ümit Davala, “Fernando Muslera bu yüzden 13 senedir Galatasaray kalesini koruyor” yorumunda bulundu.

Galatasaray’ın Sparta Prag’ı hafife aldığını belirten Ümit Davala, “Deplasman her zaman zordur. Galatasaray rakibi hafife aldı. Orada da bizim taraftarlar ses getirecektir. Kolay bir maç olmayacak ama Galatasaray daha ciddi olacaktır. Bence orada 3-2’lik skor, bize daha iyi bir skor getirecek” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x