Arda Turan, Seçil Erzan’a kaptırdığı 33 milyonluk kredi için aylık ne kadar taksit ödeyecek? 33 milyon TL’nin faizi ne kadar?

Yüksek kar getirili özel ve güvenilir fon vaadiyle aralarında futbol dünyasından Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu gibi isimlerin de bulunduğu pek çok kişinin yaklaşık 25 milyon dolar dolandırılması konuşulmaya devam ediyor. Dolandırılanlar arasında en çok kaybı ise toplamda 7.5 milyon dolarla eski futbolcu Arda Turan yaşadı. Turan’ın fona girmek için aynı bankadan 33 milyon lira kredi çektiği ortaya çıktı. Peki Arda Turan 33 milyon lira kredi için ayda ne kadar taksit ödeyecek?

Banka şube müdürü Seçil Erzan geçtiğimiz günlerde ilk kez hakim karşısına çıktı. Davanın iddianamesinde Arda Turan’ın aynı banka şubesinden ve yine Seçil Erzan’dan, Ocak 2023’te fona sokmak için 33 milyon lira kredi kullandığı yer aldı.

KREDİNİN AYLIK TAKSİDİ 3 MİLYON LİRADAN FAZLA

Gazete Pencere’de yer alan habere göre paraların ortadan kaybolmasıyla servetinin neredeyse tamamını yitiren Arda Turan’ın, fon için çektiği krediye ortalama 3 milyon liradan fazla aylık taksit ödemesi yapması gerekecek.

ARDA TURAN 33 MİLYON LİRA KREDİ İÇİN NE KADAR FAİZ ÖDEYECEK?

Turan’ın 33 milyon lirayı krediyi çektiği Ocak 2023’te bankaların kredi faizleri yüzde 1,55 ile yüzde 3,19 arasında değişiyordu. Türkiye’de 100 bin liranın üzerindeki ihtiyaç kredilerine maksimum 12 ay vade uygulanıyor. Turan’ın ortalama yüzde 2 faiz ve 12 ay vadeyle 33 milyon lira kredi çektiği göz önünde bulundurulursa; ödemesi gereken aylık taksit tutarı 3.236.585,25 TL olacak. Böylece Turan’ın geri ödediği tutar ana para ve faiz dahil 39 milyon 72 bin lirayı bulacak. Turan’ın çektiği kredinin detayları ve ödemenin başlangıç tarihi bilinmiyor ancak özel bir teklif olmadığı takdirde Turan, bu taksitleri 10 aydır ödüyor.

TURAN KREDİYİ BÖYLE ANLATTI

Arda Turan, söz konusu krediye ilişkin verdiği dilekçesinde Erzan’ın kredi için kendisini aradığını belirterek şu ifadelere yer verdi:
“En son fonda çok sıkışma var diyerek beni o kadar çok sık aradı ki 33 milyon TL Denizbank’tan kredi çektim. Bunu da elden Erzan’a verdim. Toplamda 13 milyon 900 bin dolar nakit elden para verdim. Kendisi de bana 6 milyon 400 bin dolar geri ödedi ancak kalan parayı ödemedi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x